Tak bardzo chcieli wejść na mecz, że… dostali miesiąc wiezienia

Miesiąc pozbawienia wolności, kilkadziesiąt godzin prac społecznych oraz dwa lata zakazu stadionowego – to kara, która spotkała dwóch 36-letni mielczan, którzy w niedzielę (14.08) próbowali po pijanemu i awanturując się wejść na obiekt Stali Mielec.

Policjanci ustalili, że tuż po rozpoczęciu meczu ostatniej kolejki I ligi z MKS Kluczbork chcieli oni wejść na teren stadionu z biletami, ale pod wyraźnym wpływem alkoholu. Kiedy pracownik ochrony podjął decyzję o nie wpuszczeniu pijanych kibiców, wywiązała się awantura.

Całe zdarzenie nagrał stadionowy monitoring. Dzięki filmowi udało się zatrzymać zadymiarzy. W chwili zatrzymania obaj mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmach.

Mężczyźni spędzili noc w policyjnych aresztach. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut niestosowania się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe. To wykroczenie przeciwko ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Mężczyźni tego samego dnia stanęli przed sądem. Obaj przyznali się do winy. Swoje zachowanie tłumaczyli zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. Tego samego dnia stanęli przed sądem.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.