Zobacz Mielecką Militariadę [FILMY]

Jeśli ktoś nie był na Mieleckim Zlocie Militarnym „Partyzancki Patrol 1946”, niech żałuje. W minioną niedzielę (14.08) na bulwarach nad Wisłoką działo się i to sporo. Świadczą o tym dwie krótkie relacje filmowe, jakie można zobaczyć na stronie internetowej Super Nowości.

Pierwsze wideo przedstawia inscenizację bitwy stoczonej 70 lat temu w Ostrowach Tuszowskich między oddziałem partyzantów pod dowództwem Hieronima Dekutowskiego legendarnego „Zapory” a Sowietami wpieranymi przez funkcjonariuszy UB i MO. Udział w tym przedsięwzięciu wzięło kilkadziesiąt osób z grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski.

Na drugim filmiku można widać fragmenty koncertu gwiazdy mieleckiej militariady – rapera Tadka Firmy. Przed występem artysta w mocnych słowach odniósł się m.in. do: 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej, II wojny światowej i szkalowania Polski za granicą.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.