Sześć goli na Solskiego. Stal gromi Zagłębie Lubin

Stal wydarła dziś z gardła Pogoni Szczecin trzy punkty

To był najlepszy mecz Stali Mielec w tym sezonie, a może i w ostatnich latach. Piłkarz FKS pewnie wygrali z Zagłębiem Lubin 4-2. Dwie bramki zdobył niezawodny Mateusz Mak.

Mecz z Zagłębiem Lubin może nie stał na super wysokim poziomie, ale na pewno był otwarty. Już w 10. minucie na bramkę gości groźnie strzelał Jonathan de Amo.

Cztery minuty później było już 1:0. Grzegorz Tomasiewicz dośrodkował z prawej strony, a Mateusz Mak z kilku metrów głową wpakował piłkę do siatki, powodując euforię na stadionie.

Goście wyrównali już w 18. minucie. Mielczanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale piłka po główce Maka wylądowała na poprzeczce. Tuż przed gwizdkiem na przerwę gola samobójczego, trzeciego w tym sezonie, zaliczył Krystian Getinger.

Nie załamało to jednak gospodarzy, którzy już w 50. minucie doprowadzili do wyrównania. Stało się tak po rzucie karmnym podyktowanym przez sędziego po faulu na Maksymilianie Sitku. Pewnym wykonawcą jedenastki był Grzegorz Tomasiewicz.

W 63. minucie Getinger zagrywał z rzutu wolnego i Mak zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Kwadrans przed końcem Stal zamknęła mecz. Getinger dośrodkował z rzutu rożnego, a Marcin Flis strzałem głową przelobował bramkarza. Mogło być 5:2, ale w  82. minucie rzutu karnego dla FKS nie wykorzystał Fabian Piasecki. Tuż przed końcem meczu gola mógł zdobyć również Mateusz Żyro.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na wyjeździe z będącą w kryzysie Wartą Poznań. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (24.10), o godzinie 17:30.