MIELEC. Koronawirus w Stali

Wszystkie drużyny piłkarskiej Ekstraklasy przeszły badania na obecność koronawirusa. Zbadali się także zawodnicy FKS Stal Mielec. Wyniki kilku próbek dały wynik pozytywny.
Zakażenie Covid-19 potwierdził sam klub: – W minioną niedzielę zawodnicy, przedstawiciele sztabu oraz pracownicy FKS Stal Mielec SA przeszli badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wyniki kilku próbek dały wynik pozytywny. Osoby te niezwłocznie rozpoczęły izolację. Klub w podjętych działaniach postępuje według wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu oraz Zespołu Medycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej – czytamy w komunikacie Stali.

Klubowy sklepik pozostaje zamknięty do odwołania. Nie odbył się także planowany mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice. Co dalej? Sytuacja jest dynamiczna i niczego nie można wykluczyć.

Dziś Sanepid powiadomił o 40 nowych zarażeniach na naszym terenie. Do tej pory Covid-19 dotknął tu 408 osób, z których 93 wyzdrowiało, a 8 zmarło. Kwarantanną objęto 573 mieszkańców.
Przypomnijmy, że już od jutra (10.10) powiat mielecki zostanie objęty “czerwoną strefą”. A więc obostrzenia związane z koronawirusem będą jeszcze surowsze niż obecnie.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.