Świętują patronat Dmowskiego
W niedzielę (09.09) o godzinie 18 u zbiegu ulic Sienkiewicza, Traugutta i Padykuły w Mielcu odbędzie się uroczyste otwarcie ronda im. Romana Dmowskiego. Decyzję o patronacie twórcy polskiego nacjonalizmu i ojcu naszej niepodległości jednogłośnie podjęła Rady Miasta (pisaliśmy o tym TUTAJ). Orędownikiem tej uchwały był radny Jakub Blicharczyk (na zdjęciu).
– Wnioskodawcami uchwały były mieleckie środowiska patriotyczne, ja jedynie starałem się przypilnować się, aby procedowanie przebiegało w należytym porządku. Dmowski jest uznawany za ojca niepodległości naszego kraju i na taki patronat po prostu zasługuje – podkreślał Blicharczyk. – Jego osoba jest mi bliska od czasów studiów, jestem wielkim pasjonatem jego dzieł.
Organizatorami niedzielnych uroczystości są Narodowy Mielec, Patriotyczny Mielec i Młodzież Wszechpolska, inicjatorami tego wydarzenia zaś – Remigiusz Tomecki i Jakub Blicharczyk.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.