Starsza pani złamała nos na Hali Targowej. Przypadek?

Starsza pani złamała nos na Hali Targowej. Przypadek?

Starsza kobieta, która robiła zakupy na Hali Targowej przy ulicy Wolności, potknęła się na rynnach, przewróciła się i złamała nos. Zdaniem radnego Jarosława Szczerby, to efekt błędów konstrukcyjnych hali.
Do zdarzenia doszło w piątek (07.05). Starsza pani, która robiła zakupy na Hali Targowej, potknęła się na rynnach odprowadzających wodę opadową w ciągach pieszych. Przewróciła się i złamała nos.

Krew na hali targowej

Przyjechała karetka Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła pomocy rannej. Nieszczęśliwy wypadek czy jednak coś innego? Radny nie ma wątpliwości.

– Od wielu miesięcy sygnalizuję władzom miasta, że jest tu wiele błędów inwestycyjnych. Dziś są tego efekty. Kolejne ludzkie nieszczęście na zmodernizowanej Hali Targowej za prawie 2 000 000 zł. W styczniu uprzedzałem, że będzie dochodziło do podobnych zdarzeń. Kto w końcu w urzędzie weźmie sprawy w swoje ręce i naprawi te wszystkie błędy, które zostały tu stworzone. Mam nadzieję, że tak się stanie w najbliższym czasie i ludzie będą mogli tu bezpiecznie robić zakupy – irytował się radny Jarosław Szczerba.
Magistrat odpowiada

Urząd Miasta wystosował w tej sprawie komunikat. Oto jego fragmenty:

„Wykonawca przebudowy targowiska zaprojektował i wykonał sposób odwodnienia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Chodzi między innymi o maksymalna wysokość przeszkód, krawężników,  obrzeży, odmienne kolory przeszkód). Należy pamiętać o tym, że ze względu na rozmiar placu targowego konieczne było wyprofilowanie terenu i zapewnienie właściwego odprowadzenia wód opadowych.

Na etapie projektowania uznano, że rozwiązanie z wykonaniem odpływów prefabrykowanych będzie korzystniejsze niż często stosowane odwodnienia liniowe ze względu na łatwy dostęp, brak konieczności okresowego czyszczenia i wygodę odwiedzających targowisko – szczególnie kobiet w obuwiu na  obcasach. Przyjmując jednak uwagi użytkowników, w ramach drugiego etapu modernizacji targowiska obejmującego głównie rozbiórkę starych pawilonów handlowych i postawienie nowych Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w celu poprawienia komfortu użytkowania  terenu targowiska, przeanalizuje możliwość zabezpieczenia bądź przebudowę wykonanych odpływów”.

Czy to bubel?

Modernizację Hali Targowej rozpoczęto rok temu od rozbiórki. Zdemontowano stragany, zerwano zniszczoną nawierzchnię z płytek chodnikowych. Potem ruszyły prace budowlane. Dzięki temu stoiska zyskały zadaszenie, a dzięki odwodnieniu kupcy nie muszą już obawiać się podtopień.
Miejsca handlowe mają oświetlenie w technologii LED. Na placu zamontowano trzy punkty poboru wody. Pojawił się szalet. Poszerzono drogę wewnętrzną. Wszystko to kosztowało dwa miliony złotych.

Teraz władze miasta planują wymianę pawilonów handlowych. W tym roku zaplanowano usunięcie starych i postawienie 17 nowych pawilonów w systemie kontenerowym wraz z instalacjami.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. A pan szczerbaty to jak widac i architekt i konstryktor i specjalista inzynier….a nie to zwykly awf-owiec! Wszystko panu przeszkadza…wszystko zle…wszystko nie tak…co za typ! Znajdz se pan zajecie i wez sie pan xo pracy a nie łazi tylko i jako pseudo expert wszystko krytykuje! Mielec sie rozwija…pieknieje…zatrzymal sie pan w sredniowieczu ..i tam powinien pan wrocić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.