Polityczny atak na Jarosława Szczerbę. Straci funkcję?

Szczerba o zamknięciu Rynku: - Głupie i idiotyczne

W planie najbliższej sesji Rady Miasta jest punkt o odwołaniu Jarosława Szczerby z funkcji przewodniczącego Komisji Sportu i Rekreacji.

Pod wnioskiem w sprawie odwołania Jarosława Szczerby ze stanowiska szefa komisji sportu podpisało się pięcioro radnych. Są to: Wiesław Truniarz, Mirosława Jakubowska, Magdalena Weryńska Zarzecka, Tomasz Róg oraz… Grzegorz Ziomek.

Cios od Ziomka

Pierwsza czwórka reprezentuje prezydencki komitet Razem dla Ziemi Mieleckiej. Należy więc sądzić, że petycja ta była co najmniej konsultowana z prezydentem Jackiem Wiśniewskim.
Zaskoczeniem jest obecność wśród wnioskodawców Grzegorza Ziomka, który reprezentował ten sam komitet co Szczerba, czyli Kukiz 15.

Polityczny atak na Jarosława Szczerbę. Straci funkcję?

Oto treść wniosku o odwołanie Jarosława Szczerby z funkcji przewodniczącego Komisji Sportu i Rekreacji:

– „Od początku kadencji obecnego samorządu, czyli od listopada 2018 roku funkcję tę pełni pan Jarosław Szczerba. Niestety nie takiego sposobu współpracy z Radą Miasta oczekiwały mieleckie kluby sportowe. Brak jest łączności w bieżących problemach pomiędzy klubami i przewodniczącymi komisji. Przyjęta przez Jarosława Szczerbę strategia ciągłej oceny innych i sporów, nie pozwala na nawiązanie współpracy ani z prezydentem ani z klubami, a jest to podstawowy warunek rozwoju sportu w Mielcu”.

Będzie ciekawie…

Głosowanie w sprawie powyższego wniosku odbędzie się na czwartkowej (28.01) sesji Rady Miasta.

– Przedstawię prawdziwe kulisy, jakie towarzyszyły grupie radnych, która złożyła wniosek w sprawie mojego odwołania. Opowiem też o postępowaniu przewodniczącego Rady Miasta (Bogdana Bieńka – od red.), który nawet nie skierował tego wniosku na komisję, tylko od razu wrzucił do programu sesji – zapowiada Szczerba.
Jarosław Szczerba jest jednym z najbardziej krytycznych wobec władz miasta radnych, przebijając nawet opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwość.

 
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.