Stal na fotelu lidera

Piłkarze Stal Mielec pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:2. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie zdobył doświadczony kapitan, Krystian Getinger. Dzięki temu FKS zajął fotel lidera tabeli Fortuna I Ligi i ma autostradę do wymarzonej Ekstraklasy.

Mielczanie objęli prowadzenie po golu samobójczym w końcówce pierwszej połowy. W drugich 45. minutach gospodarze mocno zaatakowali. Efektem był gol na 1:1 w 58. minucie. GKS szedł za ciosem, ale na posterunku był bramkarz mielczan, Jakub Wrąbel. W doliczonym czasie gry gola na 1:2 zdobył obrońca, Krystian Getinger, zapewniając Stali bezcenny komplet punktów.
W następnej kolejce mielczanie zmierzą się z Odrą Opole (16. miejsce w tabeli). Mecz ten odbędzie się w sobotę (04.07), o godzinie 15:10 na stadionie przy ulicy Solskiej. Na mieleckim obiekcie udostępnionych zostanie 1710 miejsc. Pierwszeństwo w ich zajęciu mają karnetowicze.

29.kolejka Fortuna 1 Ligi
GKS JastrzębieStal Mielec 1:2 (sam. 44’, Getinger 92’)
FKS: Jakub Wrąbel – Mateusz Żyro, Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (90+3’ Robert Dadok), Szymon Stasik, Michał Żyro (64′ Mateusz Mak), Bartosz Nowak (90+4 Lukas Bielak), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.