Stal na fotelu lidera

Piłkarze Stal Mielec pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:2. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie zdobył doświadczony kapitan, Krystian Getinger. Dzięki temu FKS zajął fotel lidera tabeli Fortuna I Ligi i ma autostradę do wymarzonej Ekstraklasy.

Mielczanie objęli prowadzenie po golu samobójczym w końcówce pierwszej połowy. W drugich 45. minutach gospodarze mocno zaatakowali. Efektem był gol na 1:1 w 58. minucie. GKS szedł za ciosem, ale na posterunku był bramkarz mielczan, Jakub Wrąbel. W doliczonym czasie gry gola na 1:2 zdobył obrońca, Krystian Getinger, zapewniając Stali bezcenny komplet punktów.

W następnej kolejce mielczanie zmierzą się z Odrą Opole (16. miejsce w tabeli). Mecz ten odbędzie się w sobotę (04.07), o godzinie 15:10 na stadionie przy ulicy Solskiej. Na mieleckim obiekcie udostępnionych zostanie 1710 miejsc. Pierwszeństwo w ich zajęciu mają karnetowicze.