Porażka z Zagłębiem Lubin po lobie z 45 metrów

Wielkie emocje w Białymstoku. Mateusz Mak ratuje remis

Piłkarze Stali Mielec przegrali kolejny mecz w Ekstraklasie. Tym razem polegli z Zagłębiem Lubin. Jedyną bramkę dla FKS zdobył Oskar Zawada.

Od początku w meczu z Zagłębiem sporo się działo. Więcej z gry miała Stal i już w trzeciej minucie mogła prowadzić. Z woleja uderzył Mateusz Żyro, pomylił się o dwa metry. Z kolei dwie minuty później próbę głową Oskara Zawady efektownie odbił bramkarz.

Chwilę potem z dystansu strzelał Krystian Getinger. Tuż przed przerwą Mateusz Matras głową trafił nawet do bramki. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego.

Chwilę po zmianie stron arbiter dopatrzył się faulu na Maksymilianie Sitku i podyktował rzut karny. Jednak decyzję zmienił po analizie VAR. Mielczanie swego dopięli w 56. minucie.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka na przedpolu odbiła się od Matrasa, następnie trącił ją Zawada i piłka wtoczyła się do bramki.

Lubinianie zaatakowali i w ciągu kwadransa zdobyli trzy bramki, jedną z nich lobem z 45 m. Przy trzecim golu lepiej mógł zachować się Rafał Strączek.

28. kolejka Ekstraklasy, piątek, 8 IV 2022
Zagłębie Lubin Stal Mielec 3:1 (Zawada 56’)
FKS: Rafał Strączek – Bożidar Czorbadżijski, Mateusz Matras, Marcin Flis – Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz (73′ Maciej Urbańczyk), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger – Maksymilian Sitek (82′ Przemysław Maj), Maciej Domański – Oskar Zawada (69′ Dominik Steczyk).

W następnej kolejce Ekstraklasy mielczanie zagrają na swoim stadionie z Wartą Poznań. Ten mecz odbędzie się w sobotę (16.04), o godzinie 12:30.