„Skoro władza słucha mielczan, to gdzie są wnioskowane przez nich zadania?”

Prawie sto propozycji zadań i inwestycji, które do tegorocznego projektu budżetu miasta złożyli mieszkańcy Mielca, ostatecznie nie znalazły w nim miejsca. Są to wnioski m.in. od rad osiedli: Borek, Kilińskiego, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Kusocińskiego, Kopernika, Rzochów, Wojsław. Są tam również propozycje radnych miejskich oraz Rady Seniorów.
Od co najmniej roku słyszę, że ten samorząd wsłuchuje się w głos ludzi, że odbywają się konsultacje społeczne itd. Skoro „słuchamy mieszkańców”, których reprezentantami są np. rady osiedla, to gdzie w budżecie znajdę proponowane przez nie zadania? – irytował się radny Marek Zalotyński (na zdjęciu).

Wiceprezydent Paweł Pazdan tłumaczy, że budżet miasta jest wypadkową oczekiwań mieszkańców, możliwości samorządu i ustalonych priorytetów przez radnych i prezydenta miasta.
Czytaj również

Fundamentalna dla Wojsławia inwestycja wykreślona z budżetu miasta
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.