Czy budynek SCK grozi zawaleniem?

Co z budynkiem Samorządowego Centrum Kultury? "Grozi zawaleniem"

Budynek Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, czy nam się podoba czy nie, jest ruiną. I nie boję się tego publicznie powiedzieć. Gmach ten stoi na przegniłych fundamentach. Trzeba się modlić, żeby nie zawalił się całkowicie – przestrzega Marian Kokoszka (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Obiekt Samorządowego Centrum Kultury powstał we wczesnym PRL-u, bo w 1953 r. W swej historii był wielokrotnie remontowany. Niewiele to – jak się okazuje – dało.  Fatalny stan SCK widać m.in. w niższych kondygnacjach, gdzie królują grzyb i wilgoć, gdzie dodatkowo nie ma tam wentylacji.

Czy remont SCK ma sens?

Zdaniem Joanny Kruszyńskiej, dyrektor SCK, budynek jest nie tyle zniszczony, co po prostu za mały. – Wybudowano go w 1953 r. dla 16 tys. mieszkańców, dziś jest ich ponad 60 tys. Mamy ok. 46 grup, nie licząc pozostałej działalności – mówiła. – Radzimy sobie jak możemy, np. wynajmując sale czy przenosząc się czasowo, ale bez wsparcia ten gmach długo nie przetrwa. A oczekiwania wobec nas są bardzo duże.

Joanna Kruszyńska te słowa wypowiedziała ponad dwa lata temu. Dziś, jak się okazuje, jest jeszcze gorzej. – Dom Kultury, czy nam się podoba czy nie, jest ruiną. Stoi na przegniłych fundamentach. I trzeba się modlić, żeby nie zawalił całkowicie – przestrzega Marian Kokoszka, wiceprzewodniczący Rady Miasta. – W kolejnych latach, jako samorząd, będziemy musieli pochylić się nad modernizacją tego obiektu
Tylko czy, jeśli obiekt rzeczywiście stoi na przegniłych fundamentach, remont ma sens? Czy może w tej sytuacji nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyburzenie gmachu i budowa nowej siedziby SCK?

Czytaj również

Symbole Mielca w ruinie
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.