Rzochów odłączy się od Mielca?
Mieszkańcy osiedla Rzochów skarżą się, że są zaniedbywani przez władze miasta. Ostrzegają, że jeśli to się nie zmieni, podejmą działania w kierunku odłączenia się od Mielca.

Temat secesji pojawia się na kolejnych spotkaniach z mieszkańcami, ludzie za każdym razem pytają o to – mówi Mariusz Mazur (na zdjęciu), przewodniczący Rady Osiedla Rzochów. – W związku z tym osobiście byłem już w jednej z warszawskich firm prawniczych, gdzie złożyłem wniosek o przygotowanie koncepcji możliwości odłączenia się naszego osiedla od Mielca. Pytałem się też, jakie byłyby tego skutki prawne.
Mariusz Mazur podkreśla, że Rzochów był kiedyś miastem, a dziś jest osiedlem, które bardziej przypomina wieś. – Byliśmy pięknym miasteczkiem. Może to kiedyś powróci? – zastanawia się.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.