MIELEC. Będzie nowa ulica. Ma otworzyć tereny inwestycyjne

Na osiedlu Rzochów powstanie nowa miejska ulica. Jedna część traktu o długości 763 metrów zostanie poprowadzona przebudowanym odcinkiem ulicy Inwestorów, druga natomiast będzie całkiem nowym szlakiem umożliwiającą dojazd do obwodnicy Mielca.
Koszt budowy nowej ulicy szacuje się na 4 miliony zł, z czego dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych ma wynieść 1,8 mln zł. Droga będzie oświetlona 26 latarniami. Wyposażona będzie również w kanalizację teletechniczną i deszczową. Wzdłuż jezdni wybudowany zostanie także chodnik z kostki brukowej. Ponadto wybudowane zostaną dwie zatoki autobusowe.

Nowa droga ma otworzyć kolejne tereny Parku Przemysłowego pod działalność inwestycyjną. Dzięki niej możliwe będzie także bezpośrednie wyprowadzenie ruchu z obszaru przemysłowego zarówno na drogę wojewódzką – obwodnicę Mielca, jak i do samego centrum miasta.
Park Przemysłowy na osiedlu Rzochów to obszar kilkudziesięciu hektarów uzbrojonych działek, który kilkanaście lat temu powstał z myślą o inwestorach. Na początku wydawało się, że zagospodarowanie tego terenu będzie bardzo trudne. Z czasem okazało się, że zainteresowanym nim firm nie brakuje.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. W końcu coś się ma budować,
    A gdzie jakiś sklepik …tylko biedronka dla ubogich, chociaż kawiarenka , kiosk spożywczy, delikatesy, jak wynika z przekazów przed 2gą wojną było kilka sklepów, wyszynķów, poczta .
    …chyba ten rzochów to.
    Dziura…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.