Rzeźby Piotra Worońca i Marcina Myśliwca
„Trzeci wymiar” – to tytuł wystawy rzeźby Piotra Worońca i Marcina Myśliwca, której uroczyste otwarcie odbędzie się w piątek (11.03) o godz. 19 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 kwietnia. Wstęp jest wolny.

Obu artystów łączy to, że rzeźbią w drewnie. Los zetknął ich podczas studiów na Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie i Woli Sękowej.
Marcin Myśliwiec przyznaje, że ten czas wspólnych studiów, przyjaźń i charyzma Worońca wywarła inspiratorski wpływ na jego osobowość twórczą. Myśliwiec ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz liczne poplenerowe. Od lat mieszka w Mielcu.
Z kolei w twórczości Piotra Worońca drewno jest podstawowym materiałem twórczym, które łączy z fragmentami metalowych części, włóknami, skórą, kamieniami. Jego prace wystawiane są w Polsce, jak również poza granicami kraju.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.