Będą szukać grobów mieleckich Żołnierzy Niezłomnych

Udało się zdobyć pieniądze na poszukiwania miejsc pochówku, ekshumacje i badania genetyczne Żołnierzy Wyklętych Niezłomnych na terenie powiatu mieleckiego. Fundusze na ten cel pochodzą z kwesty, którą kilka dni temu przy kościołach prowadzili członkowie i sympatycy Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć” w Mielcu.

– W niedzielę (06.03.) udało nam się zebrać kilka tysięcy złotych, które posłużą na prace na naszym terenie. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i współpracę proboszczom mieleckich parafii – informuje Romuald Rzeszutek, wiceprezes stowarzyszenia. – Księża prałaci przyczynili się w istotny sposób sukcesowi naszej kwesty, nagłaśniając informację o niej, a także wydając zgodę na zbiórkę przy świątyniach. akcja nie powiodłaby się również bez udziału kwestarzy, w tym uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.