Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków w Mielcu

Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków w Mielcu

Rozpoczął się Wyścig Solidarności i Olimpijczyków – jeden z największych eventów kolarskich w kraju. Jego trasa wiedzie także przez Mielec.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków rozpocznie się w środę (29.06) w Żorach na Śląsku, a zakończy w sobotę (02.07) w Łodzi. Kolarze przejadą pięć etapów o łącznej długości niemal 773 km w pięciu województwach, w tym także na Podkarpaciu.
Jutro (01.07) peleton wystartuje w Mielcu i pokona niemal 143-kilometrową trasę przez Sędziszów Małopolski, Kolbuszową, Baranów Sandomierski do Tarnobrzega.

W powiecie mieleckim kolarze przejadą drogą Mielec – Wola Mielecka – Podleszany – Książnice – Przecław. W Mielcu: al. Niepodległości, al. Kwiatkowskiego, Przemysłową, Staszica i al. Jana Pawła II.

Start honorowy (godz.13), a następnie ostry (13.10) wyścigu będzie zlokalizowany w Mielcu, przed budynkiem Samorządowego Centrum Kultury.

Tam także odbędzie się impreza towarzysząca – Mini Wyścig „Solidarności”, do którego mogą zgłaszać się najmłodsi pasjonaci dwóch kółek. Zapisy odbywać się będą już od godz. 8.45 w namiocie Mini Wyścig Solidarności przy Domu Kultury SCK.
Start zaplanowano na godz. 10. Kolejne grupy startują według kolejności kategorii. O godz. 11.30 ma się rozpocząć ceremonia dekoracji. Przed startem ostrym odbędą się prezentacje liderów klasyfikacji górskiej, U-23, punktowej i indywidualnej klasyfikacji generalnej.

W związku z wyścigiem w centrum miasta i na trasie przejazdu należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu. W godz. 9-14 zamknięty zostanie odcinek al. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Biernackiego do skrzyżowania z ul. Piotra Skargi.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników będą czuwać policjanci i inne służby porządkowe.

Wyścig "Solidarności" i Olimpijczyków w Mielcu
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.