Rośnie armia urzędników

Rosnąca liczba urzędników w mieleckim magistracie i w podległych mu jednostkach wzbudza emocje. Marian Kokoszka (na zdjęciu), przewodniczący Rady Miasta, nie kryje, że zwracają mu na to uwagę sami mielczanie. – Spora cześć osób mnie o to pytała – przyznał na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Otrzymuję niepokojące sygnały o dużym wzroście zatrudnienia, który może mieć wpływ na kondycję jednostek administracji miasta – alarmował.

Zwrócił się on do władz o pisemną informacje dotyczącą wzrostu zatrudnienia, jakie nastąpiło we wszystkich miejskich jednostkach i spółkach od 1 stycznia tego roku do dziś.

Prezydent Daniel Kozdęba pytany swojego czasu o rosnącą liczbę urzędników, przekonywał, że nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie: – Najważniejsze jest spełnianie potrzeb, jakie stawiają przed nami mieszkańcy. Oni oczekują od administracji przede wszystkim rzetelne wykonanej roboty – podkreślał. – Tymczasem dziś pracę, którą wykonuje u nas jeden urzędnik, w innych magistratach realizują co najmniej 4 osoby. Nie mogę do takich rzeczy dopuszczać.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.