Przed nami Miejska Wigilia dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Mielca

Wigilii dla samotnych w tym roku nie będzie, ale...

W czwartek (21.12) w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbędzie się Miejska Wigilia. Inicjatywa skierowana jest do osób samotnych i ubogich. Początek wydarzenia o godzinie 17.

Tradycję świątecznych spotkań zapoczątkował śp. prezydent Daniel Kozdęba. Kontynuuje to obecny włodarz Mielca, Jacek Wiśniewski.

Przedsięwzięcie wspiera Hotel Iskierka. Pomagają także harcerze oraz wolontariusze – pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na początku Miejska Wigilia odbywała się w specjalnie ustawionym namiocie na Placu Armii Krajowej. Tam samotni mieszkańcy mogli usłyszeć słowo duszpasterskie, przełamać się opłatkiem, zjeść posiłek i zaśpiewać kolędy.

Od kilku lat prezydent spotyka się z samotnymi mielczanami w budynku Samorządowego Centrum Kultury. Nie inaczej będzie w ten czwartek.

W SCK na samotnych i potrzebujących mielczan czekać będzie gorący posiłek wraz z opłatkiem. Odbędzie się też kolędowanie z Chórem Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”.

– Zapraszamy każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, bądź rodzinnej nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych, do spędzenia jej razem z nami. Niech to nasze spotkanie wywoła uśmiech na twarzach przybyłych gości, da radość i pozwoli zapomnieć, chociaż na chwilę, o wszelkich troskach i zmartwieniach codzienności – przekazuje magistrat.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.