Te jasełka trzeba zobaczyć [FILM]

Przed nami wyjątkowe przedstawienie. Mowa o jasełkach, które wystawione zostaną w sobotę (21.01) o godzinie 18 na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W rolę aktorów wcieli się ponad 30 samorządowców. Będą to: pracownicy starostwa i Urzędu Miejskiego, radni, dyrektorzy szkół, przedstawiciele pogotowia, policjanci, strażacy i leśnicy.

Tytuł przedstawienia „Szopka Bardzo Noworoczna – Dworzec Gościnny” wziął się z tego, że zgodnie z zamysłem scenarzysty, Pawła Wołosa, akcja rozegra się na dworcu kolejowym.

– Tematyka związana będzie z naszym powiatem i jego samorządami. Z jednej strony historię jasełkową opowiemy z przymrużeniem oka, z drugiej – przemycimy nieco naszych lokalnych problemów i postaw – mówi Maria Napieracz, wicestarosta mielecki.

Wychodząc na scenę samorządowcy postarają się nie tylko rozbawić widownię, ale i pomóc potrzebującym. – W trakcie jasełek przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na zestaw do terapii podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Sprzęt posłuży wyrównywaniu ich stanu psychoemocjonalnego – informuje Maria Napieracz.
Darmowe bilety na widowisko czekają na zainteresowanych widzów w kasie mieleckiego kina „Galaktyka”. A tak było rok temu podczas pierwszych Jasełek Samorządowych:
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.