Butelkomaty w Mielcu?
Czytelnicy pytają nas, kiedy w Mielcu pojawią się butelkomaty. Chodzi o urządzenia, do którym wrzucamy plastikowe butelki, w zamian dostajemy pieniądze (10-20 gr za sztukę).

Automaty te są popularne za naszą zachodnią granicą, ale można je spotkać także w Polsce, w tym m.in. w Krakowie, Lublinie, czy Poznaniu. Butelkomat ma być zachęta do segregowania odpadów.
Rozpatrujemy ten temat – mówi nam prezydent miasta, Jacek Wiśniewski. – Fajnie to wszystko wygląda w innych miastach, ale my w Mielcu musimy szukać dodatkowego źródła finansowania. Każdy taki automat oznacza duże pieniądze. Chcielibyśmy więc najpierw zobaczyć, ile by nas to kosztowało rocznie i kto ewentualnie pomógł by nam w utrzymaniu takiego urządzenia. Podpisuję się obiema rękami pod takim rozwiązaniem, ale musimy być też odpowiedzialni za finanse miasta.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.