Pracownicy SCK uratowali życie małemu dziecku na Dniach Mielca [ZDJĘCIA]

Co z budynkiem Samorządowego Centrum Kultury? "Grozi zawaleniem"
Dwoje pracowników Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu – Kazimierz Babiec i Kinga Zub – zostali dziś (02.09) uhonorowani przez prezydenta Jacka Wiśniewskiego za to, że podczas niedawnych Dni Mielca uratowali życie małemu dziecku. Kilkulatek zakrztusił się lizakiem. Na szczęście dzięki ich szybkiej reakcji udało się zapobiec tragedii.

Kazimierz Babiec i Kinga Zub otrzymali z rąk prezydenta listy gratulacyjne z podziękowaniem za heroiczną postawę. Podziękowała im także ich szefowa Joanna Kruszyńska, dyrektor SCK, oraz dr Wojciech Burkot, zastępca dyrektora d.s. medycznych Powiatowej Stacji Pogotowia, na terenie której funkcjonuje Szkoła Ratownictwa Medycznego – to tam pracownicy SCK mieli przeszli szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, co  miało wpływ ich odpowiednią reakcję podczas Dni Mielca.

Fot. UM Mielec
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.