MIELEC. Kameleon z wyjątkowym klipem [WIDEO]

Funkcjonujący przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zespół wokalny Kameleon nagrał teledysk pt. „Nasz Mielec”. To kolejna inicjatywa organizowana nad Wisłoką w ramach obchodów 550-lecia lokacji miasta.

Autorem utworu „Nasz Mielec” jest Tadeusz Wywrocki. Wykonuje go zespół Kameleon, którym opiekuje się instruktor wokalny Jolanta Dudzik, na co dzień nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Mielcu. Za nagranie i montaż klipu odpowiadają: Diana Pieróg i Kamil Pieróg.

„Bo to nasz Mielec”

W teledysku widzimy charakterystyczne dla Mielca obiekty. Są to przede wszystkim: stadion, gmach Samorządowego Centrum Kultury, pomnik Gryfa, lotnisko, Rynek, Górka Cyranowska i Wisłoka.

MIELEC. Kameleon z wyjątkowym klipem [WIDEO]
Obchody lokacji miasta

Klip „Nasz Mielec” nakręcono z okazji 550-lecia lokacji miasta. W ramach obchodów zrealizowano 160 różnego rodzaju wydarzeń. Przygotowania do nich trwały kilka miesięcy. W skład specjalnie w tym celu utworzonego komitetu weszli przedstawiciele różnych lokalnych środowisk. Cel był jeden – poznać historię miasta i wzmocnić poczucie patriotyzmu lokalnego. Dlatego mieszkańcy mogli i nadal mogą liczyć na szereg inicjatyw sportowych i kulturalnych. Jedną z nich jest teledysk „Nasz Mielec”

Informacje o wydarzeniach organizowanych  ramach obchodów 550-lecia lokacji Mielca, tak jak i 30-lecia Samorządu Terytorialnego, dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta. W związku z tym powstała tam specjalna zakładka. Znajduje się ona na pasku po lewej stronie witryny.

Kameleon już raz wzruszył

To nie jedyna inicjatywa Kameleona. Godna uwagi była zwłaszcza sytuacja z 9 grudnia 2017 r. Wtedy to na sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu dzieci z tego zespołu zaśpiewali dla zmagającego się ze śmiertelną (jak się niestety później okazało) chorobą, prezydenta Daniela Kozdęby.

Ponieważ nasz pan prezydent jest chory, musimy mu złożyć życzenia. Od wszystkich dzieci mieleckich – mówiła Jolanta Dudzik. – Zróbmy to tak, jakbyśmy śpiewali dla naszej ukochanej osoby – apelowała. I tak się stało. Usłyszeliśmy takie kolędy jak „Przybieżeli do Betlejem”czy „Wśród Nocnej Ciszy”. Zdarzenie to niewątpliwie odbiło się szerokim echem w Mielcu. My o tym występie pisaliśmy tutaj
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.