Powiedziała policjantom, że nie ma prawa jazdy, ale… jest w trakcie robienia kursu

Naćpany kierowca uciekał przed mielecką policją

Policjanci z mieleckiej drogówki zatrzymali osobowego seata. Na pytanie o dokumenty młoda kobieta, która siedziała za kierownicą auta, odpowiedziała, że ich nie ma, ale… jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy.
Do zdarzenia doszło w niedzielę (05.11), po godzinie 22, na alei Niepodległości w Mielcu. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego seata, którym kierowała 21-letnia kobieta.

Na pytanie mundurowych o dokumenty odpowiedziała, że nie posiada uprawnień, ale jest w trakcie robienia kursu na prawo jazdy.

Na miejscu pasażera siedziała matka kierującej. Za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień, została ukarana przez mundurowych mandatem.

Natomiast 21-latka, mieszkanka powiatu mieleckiego odpowie przed sądem.
Zgodnie z kodeksem wykroczeń:

„Właściciel, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę nie mającą uprawnień, podlega karze grzywny w wysokości 300 złotych”.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.