Potrącenie kobiety na przejeździe dla rowerzystów

Policja szuka świadków oszustwa przy Solskiego 6

Kierowca toyoty potrącił prawidłowo jadącą po przejeździe dla rowerzystów 66-latkę. Ranna kobietę przewieziono karetką do mieleckiego szpitala.
Do zdarzenia doszło wczoraj (05.06), około godziny 19 przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Z ustaleń policji wynika, że kierujący toyotą rav4 mężczyzna, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił prawidłowo jadącą przez przejazd dla rowerów kobietę.

W wyniku zdarzenia 66-latka doznała obrażeń i została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala.

Kierującego toyotą to 79-letni mężczyzna, poddano badaniu na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci rozpytali świadków zdarzenia, wykonali też oględziny wraz z dokumentacją fotograficzną. Zgromadzony materiał dowodowy posłuży do ustalenia okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają, że zarówno rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc pojazd, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów mogą doprowadzić do tragedii.
Natomiast rowerzyści powinni pamiętać, że podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są szachować ostrożność.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.