Znamy szczegóły tragedii w Górkach [ZDJĘCIA]

Znamy szczegóły tragedii w Górkach [ZDJĘCIA]

W awionetce, która rozbił się na prywatnym lotnisku w Górkach, było dwóch 19-latków. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi jakimś cudem wydostał się z płonącej  maszyny.

Do tragedii doszło w sobotę (04.06) w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w Górkach.
Około godziny 21 z nieustalonych jak dotąd przyczyn rozbił się tam motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie. Tuż po uderzeniu w ziemię, maszyna momentalnie stanęła w płomieniach.

Policjanci ustalili, że awionetką lecieli dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Wadowice Górne.

Jeden z nich zdołał się wydostać. Na miejscu trwały czynności ratownicze prowadzone przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyznę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala w Krakowie. Niestety drugi z mężczyzn, w wyniku zdarzenia zmarł na miejscu.
Na miejscu zdarzenia całą noc trwały czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego, który posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności wypadku. W sprawie trwają czynności z udziałem przedstawiciela Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Znamy szczegóły tragedii w Górkach [ZDJĘCIA]
Znamy szczegóły tragedii w Górkach [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: KPP Mielec.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.