Porażka z Górnikiem Zabrze na początek wiosny

Lech wygrywa po błędach bramkarza Stali W[WIDEO]

Piłkarze Stali pechowo rozpoczęli dziś wiosenną rundę Ekstraklasy. Przegrali mecz z Górnikiem Zabrze, który powinni co najmniej zremisować. Porażka boli tym bardziej, że odniesiona w Mielcu.

Trzeba uczciwie przyznać, że mecz z Górnikiem Zabrze był wyrównanym spotkaniem. Goście prowadzili ofensywną grę. Mieli też swoje okazje.

Bramkarz Stali, Rafał Strączek był jednak na stanowisku, udowadniając tym samym, że angaż w Girondins Bordeaux nie jest dziełem przypadku.

Gola mógł zdobyć miał Maksymilian Sitek, ale doskonałą interwencją popisał się golkiper Górnika. Z czasem przewagę zaczęli zdobywać mielczanie.

Efekt?  Tuż przed gwizdkiem na przerwę, po faulu na Mateuszu Maku, sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Grzegorz Tomasiewicz.

W siódmej minucie drugiej połowy błysnął Bartosz Nowak. Były lider FKS przymierzył i Strączek był bez szans. Chwilę potem zabrzanie mogli prowadzić, jednak mielczan uratowała poprzeczka. Na 5. minut przed końcem goście zdobyli gola na 1-2.

Chwilę potem sędzia podyktował drugi rzut karny dla gospodarzy. Ponownie do piłki podszedł Tomasiewicz, ale tym razem wyczuł go golkiper zabrzan.

W następnej kolejce mielczanie zmierzą się na wyjeździe z Wisła Kraków. Ten mecz odbędzie się w sobotę (12.02), początek o godzinie 15.