Policyjny pościg za naćpanym kierowcą

Policja szuka świadków oszustwa przy Solskiego 6

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się kilka dni temu na ulicach Mielca. Kierowca najpierw uciekał przed policją autem, a potem pieszo. Prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (06.11) wieczorem na ulicy Traugutta. Pracujący tam policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu citroenem.
Ten zwolnił, ale zaraz potem przyśpieszył i odjechał. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierowca citroena zatrzymał się na ulicy Nałkowskiej, po czym wysiadł i próbował uciekać pieszo. Bezskutecznie.

Badanie wykazało, że 21-latek nie był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie ujawniono jednak obecność amfetaminy i marihuany. Dla potwierdzenia tego faktu pobrano mu krew do badań.

Młody mężczyzna usłyszał już pierwszy zarzut – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu za to do pięciu lat pozbawienia wolności. Ale to nie wszystko.
Jeśli badania krwi potwierdzą, że kierował pod wpływem narkotyków, usłyszy kolejny zarzut.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.