Pierwsi mielczanie szczepili się przeciw COVID-19

Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw COVID-19

Dziś (30.12) w Mielcu rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsi temu zabiegowi poddali się pracownicy Szpitala Specjalistycznego.

Szczepienia przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności będą odbędą się w 509 szpitalach, które rząd uznał za strategiczne. Jednym z nich jest mielecka placówka. Potem szczepieniom będzie mógł poddać się personel pozostałych lecznic i przychodni, farmaceuci oraz pracownicy i podopieczni zakładów opieki leczniczej. Kolejną grupą będą seniorzy i służby mundurowe.

Do Mielca trafił już pakiet umożliwiający zaszczepienie 75 osób. Chodzi tu przede wszystkim o pracowników szpitala i Domu Pomocy Społecznej.

Kolejne partie leku będą również rozprowadzane w tzw. grupie „0”. W pierwszym rzucie dotnie to 29 pracowników DPS. Pozostała partia szczepionki trafi do szpitala. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowała prawie 1/3 załogi lecznicy.
Jako pierwsi temu zabiegowi poddali się: Magdalena Krępa, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa oraz lekarze Katarzyna Brągiel i Dominik Ungeheuer.

– Samo szczepienie nie boli, czuje się tylko lekkie ukłucie. Potem należy odczekać pod obserwacją 15 minut, ale u mnie żaden dyskomfort nie wystąpił – mówi wicedyrektor Krępa.

W miarę dostarczania kolejnych transz szczepionek akcja z pewnością będzie rozszerzona o kolejne grupy – przede wszystkim o pracowników administracyjno – technicznych placówek medycznych i aptek.

– Na początek jest to 75 szczepionek dla załogi szpitala. Następnie zaszczepieni zostaną kolejni pracownicy tej placówki. W sumie 300 osób. W kolejnym etapie szczepienie dotknie załogę i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej – zaznacza starosta Stanisław Lonczak.

Rejestracja powszechnych szczepień rozpocznie się w lutym 2021 roku. Proces ten, wedle zapewnień rządu, ma być prosty i jednocześnie bezpieczny.

Jak to będzie wyglądało?

  1. Rejestracja – online: przez infolinię lub u lekarza rodzinnego, na specjalnej stronie www lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza lub pielęgniarkę.
  3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
Galeria zdjęć

Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw COVID-19

Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw COVID-19

Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw koronawirusowi.
Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw koronawirusowi.
Pierwsi mielczanie zaszczepili się przeciw koronawirusowi.
Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.