Tragedia na przejściu dla pieszych. Nie żyje kobieta

Dziś (20.12) w nocy w Kliszowie doszło do tragedii. Samochód najechał na leżącego na jezdni 37-letniego pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 77-letniej kobiety. Została ona potrącana na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu.

W piątek (30.09), około godz. 18, dyżurny komendy policji w Mielcu przyjął zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza.
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił na „pasach” 77-letnią kobietę.

Z miejsca wypadku załoga karetka pogotowia przewiozła ją do mieleckiego szpitala.

Tam następnego dnia, niestety, zmarła. Decyzją prokuratora jej ciało trafi do badań sekcyjnych. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Policjanci podkreślają, że obecna aura wymaga od wszystkich uczestników ruchu szczególnej uwagi.
– Kiedy pada deszcz, a widoczność jest ograniczona, nie trudno o zdarzenie. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dostosowując swoje umiejętności i prędkość do panujących warunków. Prędkość dopuszczalna, po zmroku lub w czasie opadów deszczu, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a piesi nawet będąc na „pasach” powinni zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania – apelują mundurowi.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.