MIELEC. Zmarł ks. Adam Ptak z parafii w Rzochowie. Był na kwarantannie

Ks. prałat Adam Ptak, rezydent parafii p.w. Św. Marka Ewangelisty w Rzochowie, nie żyje. Miał 75 lat. O jego śmierci poinformował dziś (10.10) ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor administracyjny Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego w Tarnowie.
Kilkadziesiąt minut temu nadeszła ze szpitala w Mielcu bardzo smutna wiadomość, że ks prałat Adam Ptak, obecnie rezydent w Mielcu – Rzochowie, były proboszcz z Szerzyn a wcześniej wieloletni proboszcz w Rożnowie, odszedł do Pana – napisał dziś wieczorem na Facebooku ks. Krzysztof Orzeł.

Miałem wielkie szczęście, że na mojej drodze spotkałem tak wspaniałego Człowieka i Kapłana. Gdy miałem kilkanaście lat przyszedł do mojej rodzinnej parafii w Rożnowie a potem pierwsze trzy lata mojego kapłaństwa spędziłem jako jego wikariusz w parafii Szerzyny… Dobry Jezu A nasz Panie daj mu wiecznie spoczywanie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen – zakończył wpis ks. dyrektor.

Dodajmy, ze niewiele ponad tydzień temu (02.10) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu trafił ks. Jerzy Ptak, proboszcz parafii w Rzochowie. Miało to związek z tym, że zdiagnozowano u niego koronawirusa. – Parafian prosimy o modlitwę w intencji ks. proboszcza, księży wikariusza i seniora (ks. Adama Ptaka – od red.) oraz innych osób, które zostały objęte kwarantanną – przekazywała rzochowska parafia.
Kościół p.w. Św. Marka Ewangelisty w Rzochowie.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.