Włamywali się do sterowników myjni samochodowych

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Dwaj mieszkańcy gminy Mielec „specjalizowali się” we włamaniach do myjni samochodowych. Kradli w… święta. Wpadli na gorącym uczynku.
Do włamań doszło w nocy z soboty na niedzielę (26-27.12). Jak ustalili policjanci, mężczyźni, poruszając się samochodem marki Renault Scenic, włamali się do sterowników myjni samoobsługowych.

Kradli w święta

Zrobili to najpierw w Padwii Narodowej, później w Tuszowie Narodowym i dwukrotnie w Mielcu. Łącznie ukradli blisko 7 tysięcy złotych. Wpadli tuż po ostatnim włamaniu do myjni w Chorzelowie. To mieszkańcy gminy Mielec, mają 35 i 37 lat.

Jeden z nich jest znany z wcześniej popełnianych przestępstw. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 35-latkowi zarzuty czterech włamań oraz kradzieży, której dopuścił się jej kilka dni wcześniej. Mężczyzna ukradł w piekarni w Złotnikach 9 tysięcy złotych. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzi on w areszcie.
37-latek z kolei usłyszał cztery zarzuty dotyczące włamań. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. W sprawie trwają dalsze czynności.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.