Pięknie kończy się ta jesień. Stal wygrywa z Wisłą Płock

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś mecz z Wisłą Płock 2:1. Kibice zgromadzenie na stadionie i przed telewizorami jednak do końca drżeli o wynik.

Mecz z Wisłą Płock nie należał do łatwych. Na boisku trwała walka na całego, mnożyły się faule.

Groźniej atakowali mielczanie. Jedna z ich sytuacji o mało nie skończyła się golem, ale Maksymilian Sitek z kilkunastu metrów trafił w poprzeczkę.

Stal dopięła swego w 22. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul na Marcinie Flisie wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy było 2-0. Strzelcem gola okazał się być Mateusz Mak, który w sytuacji sam na sam wykorzystał piękne podanie Sitka.

Po zmianie stron zaatakowali goście, ale razili bezradnością. Kontaktowego gola udało im się zdobyć dopiero w 89 minucie po zamieszaniu pod bramką Rafała Strączka. Na więcej zabrakło im czasu i umiejętności. Trzy punkty zostały w Mielcu.

W następnej kolejce Stal zagra na swoim stadionie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Ten mecz odbędzie się w ten piątek (10.12). Start o godzinie 18.