Park Leśny, który stał się „Parkiem Lesia” [ZDJĘCIA]

Park Leśny, który stał się "Parkiem Lesia" [ZDJĘCIA]

Napis „Park Leśny”, oznajmiający jak obecnie nazywa się Góra Cyranowska, stał się przedmiotem działalności wandali. Najpierw zniknęła z niego  litera „y”, potem przyszedł czas na „n”. No i został „Park Leś”, a jako że Leś to popularne w Mielcu nazwisko, wielu mieszkańców mogłoby więc rościć sobie prawa do tego miejsca.
Park Leśny to jedna z największych atrakcji miasta. Najwyższy jego punkt położony jest 185 m. Znajdują się tam dwa ślizgi z wielkim placem, mini amfiteatr z siedziskami, sztuczny potok, który po zmroku jest podświetlony błękitnym „wodnym” światłem.

Przy południowym wejściu do Parku, najmłodsi mogą cieszyć się z labiryntu, który dodatkowo został wyposażony w oświetlenie oraz ławki.

Tam także, można wjechać na Górę Cyranowską ścieżką rowerową przebiegającą przez cały teren Parku. Największą atrakcją zimową jest liczący 116 m. tor saneczkowy. Problem w tym, że nazwa tego miejsca przez była przedmiotem szyderstw.
– Już dawno zgłaszałem te brakuje literki w nazwie „Park Leśny”. Najpierw zniknęła „y”, potem „n”. I nic się nie dzieje. Nie wiem, czy mają wszystkie literki zniknąć, żeby coś z tym zrobić? Przecież mamy tam monitoring, można złapać wandali – grzmiał radny Jarosław Szczerba.

– Gwoli żartu dodam, że mój kolega nauczyciel z Borku, niedługo będzie rościł prawa do tego parku, bo nosi już jego nazwisko. Proszę więc coś zrobić z tym parkiem, żebyśmy nie musieli się pozbywać majątku miejskiego, Zróbmy coś z tym, bo chodzi tamtędy mnóstwo ludzi i po prostu bardzo to brzydko wygląda – apelował Szczerba na ostatniej sesji Rady Miasta.

Wiceprezydent Paweł Pazdan obiecał interwencję: –

– Zleciliśmy już uzupełnienie tych liter, a Straż Miejska sprawdza monitoring – zapewnił.

Jak się okazało, wiceprezydent nie rzucał słów na wiatr. Po sesji napis „Park Leśny”, po wielu miesiącach oczekiwań, doczekał się w końcu naprawy.

Park Leśny, który stał się "Parkiem Lesia" [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.