Kradł na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wpadł w Mielcu

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Mieleccy policjanci zatrzymali złodzieja. Młody mężczyzna kradł kosmetyki w drogeriach i sklepach na Podkarpaciu i w Małopolsce. Grozi mu więzienie.

Mundurowi od dłuższego czasu pracowali nad ustaleniem sprawcy wielu kradzieży w sklepach wielobranżowych oraz drogeriach w Mielcu.
Ginęły głównie perfumy i maszynki do golenia. Niejednokrotnie wizerunek złodzieja i sam moment kradzieży rejestrował sklepowy monitoring. Mimo to nie udawało się go schwytać.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna okradał drogerie i sklepy znajdujące się nie tylko na terenie Mielca, ale także w kilku innych miastach na Podkarpaciu i w Małopolsce.

Ze względu na swoją przestępczą działalność, złodziej ukrywał się przed policjantami. Ci jednak ustali, gdzie przebywa i w czwartek (26.05) zatrzymali go w Mielcu.

Zebrane dowody pozwoliły przedstawić mu pięć zarzutów kradzieży popełnianych czynem ciągłym. Łączne straty wyceniono na blisko sześć tysięcy złotych. 21-latek przyznał się do winy.
Prokurator objął go  środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Za kradzież grozi mu kara do pięciu lat więzienia. W sprawie trwają dalsze czynności.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.