W Mielcu brakuje diabetologów

Mieszkańcy Mielca, którzy mają problemy z cukrzycą, skarży się na brak diabetologów, czyli medyków specjalizujących się w leczeniu tej choroby i jej powikłań. Nawet ci, których byłoby stać udać się prywatnie do diabetologa, również mają z tym poważne kłopoty.
Temat stanął na forum Rady Miasta: –  To zjawisko występuje od dłuższego już czasu – alarmował radny Marian Kokoszka. – Wielu mieszkańców, którzy mają problem z cukrzycą, zwraca się do mnie z prośbą, żeby podjąć jakieś działania w tej kwestii. Dlatego apeluję do pana prezydenta, żeby wykorzystując swoje dobre relacje ze starostą powiatowym i wspólnie z nim spróbował w końcu ten problem rozwiązać.

Prezydent jednak tylko bezradnie rozkłada ręce: – Fizycznie na terenie województwa podkarpackiego nie ma takiej osoby, która byłaby chętna przyjechać do Mielca i takie usługi świadczyć – oświadczył Jacek Wiśniewski. – Cały czas trwają poszukiwania lekarzy. Jakie będzie tego efekt, trudno mi powiedzieć.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.