Kluby fitness i restauracje zamknięte do końca roku
Nie mamy dobrych wiadomości dla branż: gastronomii, kultury i fitness. Decyzją rządu ich zamkniecie będzie przedłużone do 27 grudnia. Działać będą mogły placówki handlowe, ale w najwyższym reżimie sanitarnym.

Na dzisiejszej (21.11) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zdradzi, że rząd był nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, siłownie i fitness, by otworzyć te placówki. Na próżno. – Zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej – oświadczył.
Przed nami okres, który nazywamy „sto dni solidarności”. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. W tym czasie ważne jest ratowanie życia, ale też miejsc pracy. Aby tak było, zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – mówił premier.

Gowin: – Pomoc dla firm

Wicepremier, a zarazem minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin powiedział, że rząd przygotowuje daleko idącą pomoc dla branż, które cierpią w wyniku obostrzeń.

Jak wyjaśnił, chodzi o wieloletnie kredyty inwestycyjne gwarantowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, przy czym rząd stara się o zgodę Komisji Europejskiej, by raty tych kredytów, przynajmniej w części, były pokrywane przez Polski Fundusz Rozwoju.

Będzie także możliwość pokrywania do 70 procent kosztów stałych w działalności tych firm, które będą dotknięte obostrzeniami i cały szereg innych, nowych rozwiązań, adresowanych zwłaszcza do tych branż, które wedle wszystkich prognoz najdotkliwiej zostaną dotknięte skutkami epidemii. Chodzi o takie branże jak: turystyka, hotelarstwo, działalność związana z kulturą czy np. siłownie i kluby fitness – wyliczał Gowin.
Baza gastronomiczna

Przypomnijmy, że z myślą o naszych lokalnych restauratorach, których działalność została sprowadzona do świadczenia usług pod tytułem „jedzenie na dowóz i na wynos”, przygotowaliśmy bazę lokali gastronomicznych. Dzięki niej możesz sobie zamówić coś pysznego do jedzenia, a przy okazji pomóc przerwać ten trudny czas ulubionej restauracji, pizzerii lub na przykład naleśnikarni.

Jedzenie na dowóz lub na wynos.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.