Kluby fitness i restauracje zamknięte do końca roku

Nie mamy dobrych wiadomości dla branż: gastronomii, kultury i fitness. Decyzją rządu ich zamkniecie będzie przedłużone do 27 grudnia. Działać będą mogły placówki handlowe, ale w najwyższym reżimie sanitarnym.

Na dzisiejszej (21.11) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zdradzi, że rząd był nakłaniany przez przedstawicieli gastronomii, branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, siłownie i fitness, by otworzyć te placówki. Na próżno. – Zdecydowaliśmy się pozostawić je zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Poinformujemy przed świętami, co dalej – oświadczył.
Przed nami okres, który nazywamy „sto dni solidarności”. To dlatego, że na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. W tym czasie ważne jest ratowanie życia, ale też miejsc pracy. Aby tak było, zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – mówił premier.

Gowin: – Pomoc dla firm

Wicepremier, a zarazem minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin powiedział, że rząd przygotowuje daleko idącą pomoc dla branż, które cierpią w wyniku obostrzeń.

Jak wyjaśnił, chodzi o wieloletnie kredyty inwestycyjne gwarantowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, przy czym rząd stara się o zgodę Komisji Europejskiej, by raty tych kredytów, przynajmniej w części, były pokrywane przez Polski Fundusz Rozwoju.

Będzie także możliwość pokrywania do 70 procent kosztów stałych w działalności tych firm, które będą dotknięte obostrzeniami i cały szereg innych, nowych rozwiązań, adresowanych zwłaszcza do tych branż, które wedle wszystkich prognoz najdotkliwiej zostaną dotknięte skutkami epidemii. Chodzi o takie branże jak: turystyka, hotelarstwo, działalność związana z kulturą czy np. siłownie i kluby fitness – wyliczał Gowin.
Baza gastronomiczna

Przypomnijmy, że z myślą o naszych lokalnych restauratorach, których działalność została sprowadzona do świadczenia usług pod tytułem „jedzenie na dowóz i na wynos”, przygotowaliśmy bazę lokali gastronomicznych. Dzięki niej możesz sobie zamówić coś pysznego do jedzenia, a przy okazji pomóc przerwać ten trudny czas ulubionej restauracji, pizzerii lub na przykład naleśnikarni.

Jedzenie na dowóz lub na wynos.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.