Oto wyniki naszej sondy: pierwsze PiS, druga KO, trzecia Konfederacja
Minął tydzień odkąd na facebookowej grupie Mieleckie Sprawy opublikowaliśmy sondę, w której internauci określają się, na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiej.

Wybory odbędą się już niedługo, bo 26 maja. Głosować będziemy w okręgu nr 9 (Rzeszów). Do wyboru będziemy mieli 68 kandydatów, którzy o mandat europosła ubiegać się będą z 7 list. W tym gronie jest trójka mieszkańców powiatu mieleckiego. Są to: Tomasz Poręba (“jedynka” na liście PiS), Krystyna Skowrońska (“dwójka”, Koalicja Obywatelska) i Monika Rżany (nr 9, Lewica Razem).
W naszej sondzie, jak na razie, wzięło udział 54 osoby. Nie jest to dużo (delikatnie rzecz ujmując), biorąc pod uwagę, że grupę Mieleckie Sprawy tworzy 705 facebookowiczów. Liczymy zatem na więcej.

Na chwilę obecną w naszej 43 procent ogółu, udzieliło poparcia Prawu i Sprawiedliwości. Tak dobry wynik PiS można uznać za niespodziankę, biorąc pod uwagę fakt, że partia ta jest chyba najbardziej hejtowana w mieleckiej przestrzeni internetowej. Drugie miejsce w naszej sondzie przypadło Koalicji Obywatelskiej. Swój głos na to ugrupowanie oddało 27 proc. „Brązowy medal” przypadł Konfederacji – 14 procent). Następne w kolejności to: Wiosna – 9%, Kukiz’15 – 5% i Lewica Razem – 2%.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.