Najbardziej wpływowi w Mielcu AD 2020

Dziesiątka najbardziej wpływowych w Mielcu 2021

Ostatnie lata jakby trochę zmieniły układ mieleckiej władzy. W cień odeszli politycy Prawa i Sprawiedliwości, rządzi natomiast centrolewica. Widać to również w naszym subiektywnym rankingu najbardziej wpływowych osób w Mielcu Anno Domini 2020.

1. Marek Paprocki

 • Szef stowarzyszenia Razem dla Ziemi Mieleckiej, które „pociąga za sznurki” w samorządach miasta i powiatu. To on wylansował poprzedniego (Daniel Kozdęba) i obecnego prezydenta Mielca, Jacka Wiśniewskiego. Jego wpływy magistracie są więc niemałe. W starostwie zresztą także. Formalnie  „tylko” przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.
2. Władysław Ortyl

Najbardziej wpływowi w Mielcu AD 2020

 • Marszałek województwa, czyli szef najpotężniejszej instytucji samorządowej w regionie i dysponent ogromnych pieniędzy unijnych. To również lider podkarpackich struktur PiS. Obecnie jego pozycja w Mielcu jakby trochę spadła, bowiem PiS utraciła władzę w mieście i w powiecie.

3. Jacek Wiśniewski

Najbardziej wpływowi w Mielcu AD 2020

 • Prezydent Mielca. To jego pierwsza kadencja, wiele rzeczy było więc dla niego nowych. Jednak widać, że z miesiąca na miesiąc sukcesywnie umacnia swoją pozycję, tworzy też swoje zaplecze.
4. Tomasz Poręba

 • Poseł Parlamentu Europejskiego. Systematycznie pnie się w hierarchii krajowych struktur PiS. Ma też duży wpływ na to, co się dzieje w Mielcu, przede wszystkim w klubie FKS Stal.

5. Fryderyk Kapinos

 • Poseł PiS. Jako że jego formacja rządzi w kraju, jego możliwości są znaczące.

6. Bogdan Bieniek

 • Przewodniczący Rady Miasta, dyrektor Wydziału Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym. Lider komitetu Nasz Mielec, które współrządzi miastem i powiatem.

7. Stanisław Lonczak

 • Starosta powiatu mieleckiego

8. Krystyna Skowrońska

 • Posłanka Platformy Obywatelskiej
9. Waldemar Barnaś

 • Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą ekonomiczną; radny powiatowy, jeden z liderów PiS

10. Jacek Juwa

 • Komendant Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

 1. Wiele inwestycji w Mielcu jest w trakcie realizacji.Trudno jest trafnie ocenić coś co nie wiadomo jak się zakończy.Dziękuję za informację /przypomnienie/ kto Mielcem rządzi.Można im życzyć jedynie pomyślności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.