Rusza budowa hali sportowej
W czwartek (09.05) o godzinie 10.30 na przygotowanym już terenie (brama wjazdowa stadionu od strony ulicy Solskiego w Mielcu) odbędzie się wmurowanie aktu erekcyjnego hali sportowej. Tym samym rozpocznie się inwestycja, na którą w Mielcu czeka się od lat.

Rozpoczęcie inwestycji nie byłoby możliwe, gdyby nie ostatnie wydarzenia. Mowa tu m.in. o wydaniu przez Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Mielcu decyzji zatwierdzającej projekt budowlany hali. Mając ten dokument miasto mogło przystąpić do przygotowania placu budowy, w tym wykonywania ostatnich prac rozbiórkowych. W czwartek fizycznie rozpocznie się inwestycja.

Baseny i arena sportowa

Obiekt kosztować będzie ponad 136 milionów zł brutto. Termin realizacji? Teoretycznie to 28 miesięcy od dnia zawarcia umowy, czyli od października 2018 roku, ale jak będzie w praktyce, pokaże życie.
Główna arena przyszłej hali sportowej dedykowana będzie przede wszystkim dyscyplinom zespołowym, takim jak piłka ręczna, siatkówka czy futsal, pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu będą m.in. szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.

Na część basenową hali składać się będą trzy niecki ze stali nierdzewnej. Główny basen sportowy będzie miał 8 torów i widownię na około 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś będzie basenem rekreacyjnym, gdzie oprócz urządzeń do hydromasażu, będzie tam brodzik dla dzieci. Będzie tam też sala bufetowa, z której będzie można przejść do strefy odnowy biologicznej.
Mielecka hala będzie wykorzystywana nie tylko do imprez sportowych, ale i do np. koncertów czy pokazów. Stąd będzie możliwość bezpośredniego wjazdu na arenę pojazdów o masie  do 3,5 tony.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.