W niedzielę Powiatowy Jarmark Świąteczny
Przed nami Powiatowy Jarmark Świąteczny

W  niedzielę (11.12) na mieleckim Rynku odbędzie się Powiatowy Jarmark Świąteczny. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Świadczy o tym liczba jego uczestników.

W tym roku swój akces zgłosiło aż 116 wystawców. Przyjadą oni z najodleglejszych zakątków Polski.
Po raz pierwszy na powiatowym jarmarku gościć będą rękodzielników i wytwórców produktów lokalnych z Bielska Białej, Częstochowy, Rawy Mazowieckiej czy Radzynia Podlaskiego.

Wzorem lat ubiegłych, wśród wystawców nie braknie góralskich przysmaków serwowanych przez wytwórców z Zakopanego czy Nowego Targu.

Na przygotowanych przez nich stoiskach będzie można zakupić wszystko, co niezbędne do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia.

W ofercie wystawców znajdą się: miody i produkty pszczele, naturalne soki, wyroby cukiernicze, octy, wina, chałwy, sery i pyszne oscypki.
Będą również obwarzanki, oleje, przetwory z róży, pierniczki, krówki, ciasta, pierogi, przyprawy, kiszona kapusta, zioła, syropy, chleby czy wędliny.

Nie zabraknie również własnoręcznie wykonanych świątecznych ozdób: choinek, stroików, bombek oraz gadżetów z wikliny, sznurka, sklejki czy drewna.

Na jarmarku będzie można odnaleźć również wiele pomysłów na oryginalne gwiazdkowe prezenty dla najbliższych. Chodzi między innymi o: biżuterię i kamienie naturalne, haftowane obrusy, szydełkowe, szmaciane i ludowe zabawki, ceramikę, balony, obrazy, wełniane skarpety, dekoracyjne skóry i kosze, świece czy elementy zimowego ubioru.
Oczywiście będzie też coś wyjątkowego dla dzieci. W planach jest specjalne stoisko z animacjami, a w programie przede wszystkim malowanie twarzy w świąteczne wzory, quizy i konkursy.

Tradycyjnie jarmark o godzinie 15.30 odwiedzi Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkości.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.