Mieleckie starostwo odwołuje swoją sztandarową imprezę. Pieniądze na „Powitania Lata” trafią do szpitala

Starostwo Powiatowe w Mielcu poinformowało dziś o odwołaniu swojej sztandarowej imprezy plenerowej, czyli „ Powitania Lata„. Wydarzenie to planowano na 20 czerwca.

Decyzja ta ma związek z rozwojem sytuacji epidemiologicznej. Przepisy sanitarne bowiem zabraniają zgromadzeń. Nie wiadomo też jak długo będą one obowiązywać. Na obecnym etapie rozprzestrzeniania się wirusa trudno również założyć, że uda się zapewnić uczestnikom bezpieczne warunki
Odwołanie tej imprezy rozważaliśmy w łonie Zarządu Powiatu już od pewnego czasu – powiedział starosta Stanisław Lonczak. – To nie czas na świętowanie, nie czas na beztroskie zabawy w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął cały świat. Walka z epidemią koronawirusa i ochrona przed nim mieszkańców to dla samorządu powiatu mieleckiego w tej chwili najważniejsze zadanie – dodał.

Pieniądze zapisane w tegorocznym budżecie powiatu na organizację „Powitania Lata”, czyli 120 000 zł, trafią na bieżące funkcjonowanie  Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.