Powiatowego Powitania Lata (znowu) nie będzie

Powiatowego Powitania Lata (znowu) nie będzie

W związku z pandemią koronawirusa Powiatowe Powitanie Lata w tym roku, niestety, nie będzie. Starostwo odwołało nie tylko to, ale wszystkie wydarzenia plenerowe planowane do końca czerwca tego roku.
– Wydane wiosną zeszłego roku zakazy organizacji imprez masowych nie przestały obowiązywać. W dobie, kiedy wciąż mamy do czynienia z zamrożeniem części gospodarki, niewiele wskazuje na to, by w najbliższym czasie możliwa była organizacja wydarzeń z wielotysięczną publiką – a taką imprezą jest nasze Powiatowe Powitanie Lata – podkreślił starosta Stanisław Lonczak.

Aby impreza mogła odbyć się w zaplanowanym terminie, samorząd już dziś powinien podejmować liczne zobowiązania. To, zdaniem starosty, byłoby niezasadne – biorąc pod uwagę niestabilną sytuację epidemiczną i brak jednoznacznych rokowań co do jej dalszego rozwoju.

W harmonogramie imprez organizowanych przez starostwo znajdują się także: wrześniowe Dożynki Powiatu Mieleckiego oraz poprzedzający Boże Narodzenie Powiatowy Jarmark Świąteczny.
– O tym, jaki będzie los imprez plenerowych, które miałyby odbyć się w drugim półroczu 2021 r.,  będziemy informować na bieżąco. Oczywiście, kluczowy w tym zakresie będzie kierunek rozwoju epidemii w Polsce oraz wynikające z niego rządowe obostrzenia. Jeżeli zajdzie taka konieczność, również i te wydarzenia zostaną odwołane. W tych trudnych czasach najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie – zaznaczył starosta.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.