Mielecki Park Przemysłowy powiększa swój obszar o kolejne hektary
O kolejnych siedem hektarów powiększy się obszar Parku Przemysłowego na mieleckim osiedlu Wojsław. Teren ten zostanie też objęty działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Łączyć się to będzie z łatwością pozyskiwania inwestorów. Zakładamy, że 3-4 lata po uzbrojeniu tego terenu, powinniśmy go sprzedać – mówi Waldemar Wiącek, naczelnik Wydziału Urbanistyki w mieleckim magistracie.
Urzędnicy przystąpili już do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Dokument ten ma sprowadzać się do kilku ustaleń. Po pierwsze, ulica położona wzdłuż torów ma być przedłużona i włączona do drogi zbiorczej równoległej do obwodnicy miasta. Powstaną w ten sposób dwa obszary przemysłowe: jeden bezpośrednio przyległy to obecnego Parku i drugi – węższy, oddzielony terenem zieleni od funkcjonującego tam osiedla mieszkaniowego.
– Na obu obszarach powstaną działki o pow. ok. 50 arów każda – zaznacza  Wiącek. – Potem będzie można je połączyć i tworzyć większe areały, jeśli tylko inwestor będzie miał taką potrzebę. Planujemy tam też usługi, tak duży teren kumulujący pracowników wymaga obiektów związanych z gastronomią i zakupami. Ponadto zakładamy, że wzdłuż pasa drogowego może powstać ścieżka rowerowa.
Teren ten ma też swoje ograniczenia. Jednym z nich jest zlokalizowany tam gazociąg wysokoprężny. W odległości trzech metrów po obydwu jego stronach wykluczona jest wszelka zabudowa.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.