MIELEC. Szpital wstrzymał przyjęcia we wszystkich oddziałach i poradniach

Szpital Specjalistyczny w Mielcu wstrzymał planowane przyjęcia we wszystkich oddziałach i w poradniach. Decyzję o tym zapadła we wtorek (07.10) i ma związek z epidemią Covid-19.

Ponad tydzień temu mielecki szpital poinformował o wstrzymaniu zabiegów planowych na oddziałach: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej.

Sytuacja ta miała związek z pojawieniem się tam ogniska koronawirusa. – Większość oddziałów, które były zagrożone, funkcjonują normalnie; poza neurochirurgią, która jest wyłączona z uwagi na ognisko Covid-19 – mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Grzegorz Burek, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu. – Zakażonych jest 14 pielęgniarek, 3 lekarzy i 13 pacjentów. Podjęto tam stosowne działania. Mam nadzieję, że to ognisko koronawirusa zostanie wygaszone.
Sytuacja wydaje się być jest jednak daleka od ideału, skoro we wtorek szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów, którzy mieli zaplanowane przyjęcia na oddziały i do poradni specjalistycznych.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.