KORONAWIRUS. Czterdzieści nowych zakażeń w powiecie, rekord w kraju

Ministerstwo Zdrowia kolejny dzień z rzędu poinformowało o rekordowym wzroście zakażeń na Covid-19 w naszym kraju. Chodzi o 4 739 nowych chorych. Odnotowano również aż czterdzieści nowych przypadków koronawirusa na terenie powiatu mieleckim.
Wedle danych Ministerstwa Zdrowia do tej pory w naszym kraju koronawirusa potwierdzono u 11 6338 osób, z których 2 919 zmarło. Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi ujawniono 5 536 przypadków zakażenia Covid-19: 3 263 wyzdrowiały, a 170 odeszło. Pod nadzorem znajduje się 18 osób, 9 931 poddano kwarantannie, w izolacji przebywa 1 775, hospitalizowanych jest równe 328 pacjentów.

Dziś Sanepid powiadomił o 40 nowych zarażeniach w powiecie mieleckim. Do tej pory Covid-19 dotknął tu 408 osób, z których 93 wyzdrowiało, a 8 zmarło. Kwarantanną objęto 573 mieszkańców.

Przypomnijmy, że już od jutra (10.10) powiat mielecki zostanie objęty “czerwoną strefą”. A więc obostrzenia związane z koronawirusem będą jeszcze surowsze niż obecnie. Co to oznacza?

  • zakaz organizowania kongresów, targów i wydarzeń kulturalnych.
  • imprezy sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności
  • w kinach publiczność może zajmować 25 procent miejsc
  • w siłowniach zaś na jedną osobę przypadać ma minimum 10 metrów kwadratowych
  • liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50
  • w kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 procent obłożenia budynku, limit na zewnątrz wyniesie 150 osób.
  • lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach (6-22). Należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe.
  • w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust. Zwolnione z tego są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.