Prezydent Jacek Wiśniewski: – Fundacja Prometeo prowadzi swoją politykę, PiS-owską politykę [WIDEO]

Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

Prezydent Jacek Wiśniewski nie zostawił dziś suchej nitki na mieleckich politykach Prawa i Sprawiedliwości. Oberwało się Fundacji Prometeo. 

Dziś na Placu Armii Krajowej w Mielcu odbyła się konferencja polityków Koalicji Obywatelskiej.

Z mieszkańcami spotkali się: Sławomir Nitras, Krystyna Skowrońska i Barbara Nowacka. Mowa był o pilnowaniu wyborów. Głos w tej sprawie zabrał również prezydent Jacek Wiśniewski.
– Ja doskonale wiem jak ważna jest kontrola wybory. Udowodniliśmy to już 3 czerwca 2022 roku, kiedy podpisaliśmy takie szerokie porozumienie między partiami demokratycznymi w Senacie. Zrobiliśmy to właśnie po to, żeby kontrolować wybory – mówił prezydent.

 – Pan poseł Nitras powiedział, że partia PiS finansowana jest z pieniędzy publicznych. Ja chciałbym nadmienić, że u nas w Mielcu jest Fundacja Prometeo, która jest sponsorowana właśnie z pieniędzy spółek Skarbu Państwa. Prowadzi ona swoją politykę, typowo PiS-owską. Fundacja ta przedstawia to co się dzieje w naszym mieście jak w krzywym zwierciadle.

– To, co zawarte jest w tej w tym czasopiśmie (Przegląd Mieleckim, który wydaje Fundacja Prometeo)  to czysta propaganda. Oni chcą kupić mieszkańców za ich pieniądze, pokazując im że w Mielcu się źle dzieje. To nieprawda. Jeżeli wspólnie przystąpimy do tych wyborów i przypilnujemy, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, to jestem przekonany, że powtórzy się rok 2018, kiedy to wygrałem z kandydatem PiS-wskim wybory na fotel prezydenta.
 Dzięki temu nie ma w Urzędzie Miasta Prawa i Sprawiedliwości, tylko osoba niezależna, która wspólnie z osobami niezależnymi prowadzi to miasto i stara się, żeby było na dobrym poziomie. Choć doskonale sobie państwo to jest zdajecie sprawę, ile mamy rzucanych kłód pod nogi.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Czy szanowny „Pan” prezydent zdaje sobie sprawę w jak kiepskiej kondycji jest Mielec? Czy to, że fundacja działa na rzecz ludzi to źle? Rozumiem, że wszystko było by ok, gdyby fundacja brała pieniądze od niego? Wtedy by nic złego nie powiedział 🙂
    Tak czy tak, fundacja działa dla ludzi nie dla PiS, więc w czym problem?

  2. Żal d… Ściska? Który rodzic mądry nie zagłosuje ani na PiS ani na po . Atrakcje dzieciom się przydadzą . A tak przy okazji to w sp 13 rury przeciekają w szatni w sektorze 1-3 ,są powieszone wiaderka o które rodzice zachaczaja głowami . Może przydało by się wyremontować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.