FKS STAL MIELEC. Bolesna porażka w Bielsku-Białej

Piłkarze Stali przegrali dziś (03.10) na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-0. Mielczanom nie brakowało sytuacji do strzelenia gola, niestety, zawiodła skuteczność.

Mecz był wyrównany. Jednak do gospodarze zdobyli zwycięskiego gola. Stało się to w 32. minucie po dobitce uderzenia z rzutu wolnego, które Rafał Strączek sparował na poprzeczkę. A więc kolejna bramka stracona przez Stal ze stałego fragmentu gry, na który tak uczulał trener Dariusz Skrzypczak.

Mielczanom nie brakowało okazji do strzelenia gola. Szwankowała jednak skuteczność. W pudłowaniu przodował Mateusz Mak. Jednak najlepszą szansę na doprowadzenie do remisu miał wprowadzony z  ławki rezerwowych Paweł Tomczyk. Napastnik Stali dopadł do piłki po dograniu z lewego skrzydła, ale fatalnie przestrzelił. Z taką skutecznością nie można było dziś w Bielsku-Białej nawet zremisować…

6. kolejka PKO BP Ekstraklasy, sobota, 3 października 2020 r.
Podbeskidzie Bielsko-BiałaFKS Stal Mielec: 1:0
FKS: Rafał Strączek – Marcin Flis (79′ Mateusz Żyro), Maciej Domański (72′ Damian Pawłowski), Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (72′ Jakub Wróbel), Mateusz Mak, Kamil Kościelny, Wojciech Błyszko (59′ Martin Sus), Grzegorz Tomasiewicz (59′ Paweł Tomczyk), Mateusz Matras, Krystian Getinger.

W następnej kolejce, która w związku z przerwą reprezentacyjną odbędzie się za dwa tygodnie, FKS zmierzy się u siebie z Wisłą Kraków. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę (18.10), o godzinie 15