MIELEC. Spór o przeznaczenie działki przy szkole nr 12. Parkingi kontra sport

Na placu przy Szkole Podstawowej nr 12, na mieleckim osiedlu Rzochów, powstanie parking. Inwestycja ta ma zostać zrealizowana w przyszłym roku. Nie wszyscy są jednak nią zachwyceni. Pojawiają się głosy, że powinno tam powstać boisko lub sala gimnastyczna.    

 Na budowę miejsc postojowych przy szkole nr 12 miasto zapisało około sto tysięcy złotych – Inwestycja ta jest tam bardzo potrzebna, ponieważ w pobliskiej odległości nie ma żadnych parkingów – podkreślał Mariusz Mazur, przewodniczący Rady Osiedla Rzochów.

W tym miejscu ma powstać plac parkingowy.
Marek Zalotyński na nie

Nie wszyscy są jednak tego zdania. – W bardzo bliskiej odległości od tej szkoły, przy tamtejszym kościele jest dosyć obszerny plac dla samochodów. Na rzochowskim Rynku jest duży zasób miejsc postojowych. A teraz budujemy kolejne parkingi – grzmiał radny miejski, Marek Zalotyński (na zdjęciu).

Teren ten pozyskaliśmy w poprzedniej kadencji z zamiarem budowy tam infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. To był koncept wnioskowany przeze mnie. W związku z tym byłbym zadowolony, gdyby był on przeznaczony na ten właśnie cel. Osobiście liczyłem, że powstanie tam sala gimnastyczna, gdyż obecna jest bardzo mała. Oczywiście jeśli jest taka wola społeczna, to trzeba to poprzeć. Niemniej jednak wydaje mi się, że ten teren powinien być przeznaczony na coś innego niż plac dla kilku aut – oświadczył.

Parking dla nauczycieli

Prezydent Jacek Wiśniewski przekonywał, że budowa parkingu w tym akurat miejscu jest zasadna. – Rozmawialiśmy o tym z mieszkańcami, przewodniczącym rady osiedla i panią dyrektor szkoły – zaznaczył. – Nie ma tam parkingu. Auta stoją na trawniku. Podczas roztopów jest on rozjeżdżany, w efekcie jest tam dużo błota. Samochody parkowane są też na ulicy, co stwarza zagrożenie głównie dla dzieci. W związku z tym najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się budowa tam miejsc postojowych. Ma on służyć głównie nauczycielom. Są to osoby, które przyjeżdżają z różnych miejsc Mielca.
Prezydent odniósł się również do propozycji przeznaczenia działki na infrastrukturę sportową: – Jest tam pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, tam młodzież gra również w piłkę nożną. W poprzek szkoły jest też możliwość budowy boiska do siatkówki. A więc zaplecze sportowe jest tam zapewnione – dodał.

Szkoła Podstawowa ne 12 w mieleckim Rzochowie.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

5 Komentarzy

  1. Panie radny a co pan ma do Rzochowa? Nie jest pan mieszkańcem tej dzielnicy nawet nie jest pan absolwentem tej szkoły. Może zajmie się pan osiedlem gdzie pan mieszka bo tam właśnie brakuje boiska sportowego dla młodzieży.

  2. Mazur weź się nie odzywaj. Szkole brakuje sali gimnastycznej a nie parkingu. Dzieci są najważniejsze a nie samochody.

  3. Dla mnie jest to zaskoczenie że,Pan Marek jest przeciwnym tej inwestycji. Myślałem, że mamy Radnego wspierającego Rzochow, nie rozumie Jego uzasadnienia.Szkola ma się stać centrum nie tylko edukacyjne ale również dla szerokiego grona mieszkańców,miejscem rechabilitacyjno sportowym. Korzystanie z obiektów sportowych po zajęciach szkolnych będzie wiązać się z zwiększona liczbą urzytkownikow samochodów.Przy wąskiej drodze nie wolno stawiać samochodów.Panie Marku jak Pan nie pomaga, proszę nie przeszkadzać.Prosze raczej o wspieranie nas. Znam Pana i cenię i na to liczę

  4. Szanowni państwo tu tak naprawdę nie chodzi o jakiś spór tu możemy powiedzieć o próbie zdezorientowania mieszkańców osiedla. Jestem rodzicem ucznia tej szkoły i stanę po stronie pana Mazura . Tak przez lata szkoła niedoinwestowana obecnie coś drgnęło. Powinien radny pamiętać jak rodzice prosili na zebraniu osiedlowym o kuchnię i co nic z tego nie wyszło teraz moje dziecko ma wyżywienie po 4.30 dawniej było dużo drożej. Obecnie można podejść do przewodniczącego porozmawiać nawet zaproponować jakieś rozwiązanie stanie wysłucha i zawsze odpowie czy coś się uda załatwić. Proszę zobaczyć teraz coś drgnęło w inwestycjach i chwała mu za to. Panie radny niech pan nie przeszkadza bo ma pomoc nie możemy z pana strony liczyć. Pozdrawiam serdecznie mieszkańców i otwórzcie oczy bo macie wreszcie gospodarza.

  5. W mieście Rzochowie nie ma nawet kiosku spożywczego, drobnej cukierenki , barku -restauracji,ławeczek ulicznych dla spacerowiczów….zaścianek..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.