MIELEC. Samorządowe Centrum Kultury odwołuje wszystkie wydarzenia

Co z budynkiem Samorządowego Centrum Kultury? "Grozi zawaleniem"

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu odwołało wszystkie wydarzenia, które zamierzało zorganizować w dniach 10-16 października b.r. Ma to związek z objęciem terenu powiatu mieleckiego „strefą czerwoną”, gdzie obowiązują surowe obostrzenia związane z Covid-19.
Sobotnie widowisko muzyczno-poetyckie „Znak pokoju”, które miało się odbyć w Bazylice Mniejszej 10 października, zostaje odwołane. Jesteśmy też zmuszeni odwołać musical „Siostrzyczki” planowany na 18 października. Odwołujemy także koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, który planowaliśmy na 11 października – czytamy w komunikacie mieleckiego SCK.

Przypomnijmy, że decyzją rządu teren powiatu znalazł się na liście powiatów objętych „strefą czerwoną”. Oznacza to, że obostrzenia związane z Covid-19 będą dużo większe niż dotychczas.

Na terenie „czerwonej strefy obowiązuje:

  • zakaz organizowania kongresów, targów i wydarzeń kulturalnych.
  • imprezy sportowe muszą odbywać się bez udziału publiczności
  • w kinach publiczność może zajmować 25 procent miejsc
  • w siłowniach zaś na jedną osobę przypadać ma minimum 10 metrów kwadratowych
  • liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50
  • w kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 procent obłożenia budynku, limit na zewnątrz wyniesie 150 osób.
  • lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach (6-22). Należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe.
  • w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust. Zwolnione z tego są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.