W szpitalu sprawdzisz, czy masz za sobą koronawirusa
Wybieramy Mieleckie Negatywy 2020 roku

W Laboratorium Mikrobiologicznym Szpitala Specjalistycznego w Mielcu można wykonać test na obecność przeciwciał koronawirusa SARS CoV-2

Aby wykonać takie badanie, należy zgłosić się do Punktu Pobrań Badań Laboratoryjnych w głównym budynku szpitala (obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14. Test jest odpłatny, kosztuje 70 zł. Badanie wykonuje się z krwi. Nie trzeba być na czczo.
Przed zabiegiem wykonuje się test na obecność wirusa w organizmie. A sam test ma na celu sprawdzenie, czy dany pacjent ma przewciała IgG, czyli czy już wcześniej przechorował COVID-19.

Przeciwciała IgG

– Możemy sprawdzić, czy, mając kontakt z osobą zakażoną, nasz układ immunologiczny wytworzył odpowiedź humoralną lub też czy przechorowaliśmy COVID-19, a zatem czy w najbliższym czasie możemy się czuć bezpiecznie. Jest to również informacja, która pozwala rozważyć oddanie osocza krwi, jako ozdrowieniec, co pomoże szybciej pokonać chorobę innym – podkreśla lek. Magdalena Krępa, zastępca dyrektora szpitala do spraw lecznictwa.

– Test wykrywa przeciwciała IgG, które pojawiają się około 14-30 dni od zakażenia. Ich obecność wstępnie potwierdza kontakt wirusem, oczywiście także u osoby, która przeszła zakażenie bezobjawowo lub z łagodnymi objawami. Niemniej jednak wciąż jeszcze mamy do czynienia z chorobą nową i nie wiemy wszystkiego na temat odpowiedzi immunologicznej człowieka w trakcie i po przechorowaniu koronawirusa – zastrzegła Małgorzata Błażejowska, kierownik Laboratorium Mikrobiologicznego mieleckiej lecznicy.
W szpitalu sprawdzisz, czy masz za sobą koronawirusa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.